sobota, 26 maja 2018

Para na wiosnę - testujemy żelazko z generatorem pary Braun 7055 CareStyle 7 ProOdkąd zostałam mamą doba stała się jakaś krótsza, a moje zegarki zaczęły chyba chodzić innym rytmem. Mam wrażenie, że prowadzę wieczny wyścig z czasem, a lista rzeczy "do zrobienia" wciąż jest tak samo długa. Odhaczę jedną rzecz, a na to miejsce pojawia się kolejna.
To oczywiście naturalna kolej rzeczy, że gdy pojawiają się dzieci przybywa obowiązków domowych. Ale idealnym rozwiązaniem byłoby ten czas, który poświęcam na "domowe" rzeczy skrócić do minimum, a czas który mogę spędzić z Maksem i Polą wydłużyć do maksimum :)

Mam więc moich pomocników domowych, których wykorzystuję ile się da - pralkę i zmywarkę, a niedawno w naszej rodzinie pojawił się ON.

Generator pary Braun 7055 CareStyle 7 Pro.

Chcecie wiedzieć jak dzięki niemu skróciłam o 50% czas poświęcony na prasowanie ?
Po pierwsze - wystarczą 2 minuty i żelazko jest nagrzane i gotowe do prasowania.
Po drugie - 2 litrowy zbiornik na wodę. Jest para to konieczna jest też woda, ale dzięki temu, że zbiornik jest duży nie muszę ciągle go wyciągać i uzupełniać.
Po trzecie - dzięki technologii ICare nie muszę nic przestawiać, nastawiać, regulować prasując różne rodzaje tkanin. To takie proste - żelazko samo dostosowuje temperaturę do delikatnych tkanin, bez konieczności oczekiwania na nagrzanie czy schłodzenie stopy żelazka. W ten sposób nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale również dba, żeby nie przypalić żadnego ubrania. Nawet gdy zdaży nam się zostawić żelazko bez nadzoru, system ochroni tkaninę przed spaleniem.

Dlaczego żelazko z generatorem pary Braun pozwala mi zaoszczędzić czas spędzony na prasowaniu? Bo ma dwie rzeczy, które cechują najlepszy sprzęt tego typu - wysokie ciśnienie pary i jej silny wyrzut. Dzięki temu, nie muszę używać siły przy prasowaniu i oczywiście znów oszczędzam czas :)
Tak silny wyrzut pary pozwala prasować i odświeżać delikatne rzeczy w pozycji pionowej. Mogę w ten sposób odświeżyć bezpośrednio na wieszaku letnią sukienkę lub wyprasować pogniecioną firankę.

No i moja ulubiona funkcja - TURBO. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk i mamy połączenie najwyższej temperatury prasowania z maksymalnym wyrzutem pary.
Zasłony, pościel, jeansy, len i wszystkie inne grubsze materiały lub mocno wygniecione rzeczy  - to jest zdecydowanie najlepsza funkcja do trudnych tkanin.

Oczywiście para jest najważniejszą funkcją tego żelazka, ale ma ono drugą równie ważną rzecz - stopę. To dzięki niej żelazko idealnie ślizga się po tkaninie. Braun 7055 CareStyle 7 pro  ma pierwszą na świecie stopę 3D BackGlide z zaokrąglonymi krawędziami i ściętymi brzegami, co umożliwia sprawne manewrowanie żelazkiem we wszystkich kierunkach, bez marszczenia się materiału. Znacznie łatwiej można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak: zaszewki, guziki, falbanki czy zamki.
Żelazko z generatorem pary Braun wyposażone jest w stopę Saphir - dzięki sześciu różnym powłokom jest odporne na zarysowania, co gwarantuje nam jej długą żywotność przez co żelazko posłuży nam długie lata.Nasze stare żelazko ma dwie cechy, których zdecydowanie brak generatorowi pary Braun  - jest przypalone i kapie z niego woda.
Najgorsze co może być, to gdy zdecydowałaś wreszcie w co chcesz się ubrać, musisz już wychodzić, a podczas prasowania brudna (bo przypalone...) woda z żelazka zabrudzi ci ubranie.
A generator pary ma cyfrową blokadę kapania, która działa już od momentu włączenia żelazka, zapobiegając dystrybucji wody, dopóki urządzenie się nie rozgrzeje. Nic nie kapie i nic nie chlapie.Nie trzeba czekać i pilnować, aż żelazko się nagrzeje.
Można po prostu zacząć prasować, zamiast skupiać się na ustawieniach żelazka.Oczywiście największą przyjemność prasowanie sprawiało mi, kiedy będąc w ciąży szykowałam wyprawkę najpierw dla Maksa, a później dla Poli. Prasowałam te maleńkie śpioszki, kaftaniki,pajacyki i pieluszki tetrowe - wspominam to ze wzruszeniem.
Malutkie ubranka, świeżo wyprane i wyprasowane czekały w szufladzie komody, a ja nie mogłam się doczekać, aż będę mogła ich w nie ubrać.

Ubranka niemowlęce i dziecięce mają pewną cechę, która nie ułatwia prasowania, a mianowicie są malutkie. Trudno dotrzeć do wszystkich zakamarków, precyzyjnie wyprasować pomiędzy maciupkimi guziczkami, kieszonkami i falbankami. 
Stopa żelazka Braun ma 3 aktywne strefy oraz wyrzut pary z czubka. Ma również inspirowany deską snowboardową kształt, który daje możliwość manewrów 360 stopni po tkaninie.  To wszystko ułatwia prasowanie nawet w trudno dostępnych miejscach.   

Teraz mając dwójkę maluchów i jak każda mama robiąc milion rzeczy jednocześnie uwielbiam w tym żelazku pewną funkcję  - system Auto-off. Gdy przestaje być używane po 10 minutach samo się wyłącza. Gdy o nim zapomnę lub w pośpiechu kończę prasować system automatycznie odłącza zasilanie - nie dość, że bezpiecznie to jeszcze jaka oszczędność energii.

Od kiedy jestem mamą zwracam też większą uwagę na dbanie o środowisko. Staram się oszczędzać energię, co oczywiście przy okazji oszczędza nasz domowy budżet. 
Braun 7055 CareStyle 7 posiada przycisk Eco, dzięki czemu podczas prasowania możemy oszczędzić ponad 30% energii elektrycznej.

Cicha praca to też ważna cecha tego żelazka, bo przecież najczęściej mama prasuje, gdy dzieci już śpią. 
Taki generator pary to zakup na lata. Żeby długo i niezawodnie nam służył musimy o niego dbać. Na szczęście pielęgnacja i konserwacja tego generatora jest szybka i prosta, bo wyposażony jest w system usuwania kamienia Calc Clean. Generator sam nas powiadamia o konieczności wyczyszczenia zalegającego kamienia. Odkamienianie odbywa się w 3 prostych krokach - wystarczy otworzyć pojemnik na wodę, wypełnić go, potrząsnąć i przycisnąć guzik na panelu LED - proste, prawda?

Nie twierdzę, że prasowanie sterty ubrań to najprzyjemniejsza rzecz na świecie, ale z żelazkiem z generatorem pary Braun 7055 Carestyle 7 Pro z pewnością jest to dużo łatwiejsze i o połowę szybsze niż przy użyciu tradycyjnego żelazka. A to jest ważna rzecz, szczególnie dla zasypanych wieloma innymi obowiązkami rodziców.

*Wpis powstał we współpracy z marką Braun  #AmbasadorBraun

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger