wtorek, 4 grudnia 2018

Z wizytą u Świętego Mikołaja w Wielkiej Fabryce Elfów


Czy wiecie, że za murami katowickiej Fabryki Porcelany znajduje się świat pełen wesołych Elfów, czerwononosych reniferów, kolorowych zabawek, błyszczących bombek i zaginionych prezentów świątecznych? Pachnący pierniczkami i cynamonem, świat pełen magii, gdzie nawet dorosły staje się na chwilę dzieckiem i z niecierpliwością czeka na spotkanie ze Świętym Mikołajem...

Kolejny już raz wielka Fabryka Elfów otwiera swoje sekretne drzwi i zaprasza dzieci na spotkanie z Elfami i Świętym Mikołajem.
Fabryki rozlokowane są w trzech miastach - Katowicach, Warszawie i Gdańsku.

My mieliśmy okazję odwiedzić Wielka Fabryka Elfów w Katowicach, która znajduje się w pięknych, industrialnych wnętrzach śląskiej Fabryki Porcelany.

Cała przygoda rozpoczyna się od wysłuchania przez dzieci opowiadanej przez Elfy, krótkiej historii o niedokończonej zabawce świątecznej. I od tego momentu zaczyna się przygoda, bo zadaniem dzieci jest odnaleźć zaginione części i uratować Święta Bożego Narodzenia.
W ciągu 2,5 godzin dzieci przechodzą przez tajemnicze pomieszczenia i przy pomocy Elfów wykonują kolejne zadania. Po drodze piszą listy do Mikołaja, słuchają opowieści Elfów, rozwiązują zagadki, skaczą w dmuchanym, świątecznym zamku i rozgrywają zawody w rzucie do prezentów.
Na koniec spotkanie ze Świętym Mikołajem i wizyta w jego przytulnym domku.

Zabawa jest dla dzieci od 3 do 10 lat. Ten przedział wiekowy jest polecany przez organizatorów, ale oczywiście mogą wejść też mniejsze dzieci.
Maluchom mogą towarzyszyć rodzice, dlatego Pola ( 18 miesięcy) była również z nami i przez cały czas świetnie się bawiła. My odwiedziliśmy Fabrykę Elfów w weekend i wchodziliśmy małą grupką, było pięcioro dzieci plus rodzice, więc dzieci mogły się swobodnie bawić i mogliśmy je mieć dyskretnie na oku.
W tygodniu może być bardziej tłoczno i hałaśliwie, gdyż wtedy przychodzą grupy szkolne i przedszkolne. Polecam sprawdzić na stronie harmonogram wejść odpowiedni dla swojego miasta i wybrać te dni z wejściami indywidualnymi - link tu

W trakcie zabawy jest przerwa na odpoczynek, więc nie zapomnijcie o czymś do picia i przekąskach. Na miejscu można też kupić kawę i napoje. Jest też mały stragan z pamiątkami i świątecznymi ozdobami.
Podczas spotkania z Mikołajem dzieci dostają od niego dyplom z imieniem oraz płytę z piosenkami. Nie podrzucaliśmy żadnego dodatkowego prezentu dla dzieci, wytłumaczyliśmy Maksiowi, że Mikołaj spotyka się z nim i z Polą tylko na chwilę, żeby się przywitać i podziękować za pomoc, a z prezentami przyjdzie do nich za tydzień.

Bilet kosztuje od 35 zł do 69 zł w zależności od dnia tygodnia, godziny i miasta. W cenie biletu jest wejście dla jednego dziecka i jednej osoby dorosłej. Drugi rodzic dokupuje bilet za pół ceny. Dzieci do 1 roku życia, towarzyszące rodzeństwu wchodzą gratis.
Wielka Fabryka Elfów czynna jest do Świąt Bożego Narodzenia.
Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej www.wielkafabrykaelfow.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger