piątek, 12 kwietnia 2019

Mamo, jesteśmy w kosmosie! Wystawa Space Adventure Exhibition we WrocławiuMarzenia o podróżach kosmicznych fascynowały ludzi od lat - planety, gwiazdy i ta niezmierzona przestrzeń pobudzały wyobraźnię zarówno tych małych, jak i dużych.
Naszą wyobraźnię również, dlatego całą czwórką wybraliśmy się do Wrocławia, żeby choć przez chwilę poczuć się jak w kosmosie.


Kosmiczna wystawa Space Adventure The Exhibition to historia lotów kosmicznych opowiedziana przy pomocy oryginalnych eksponatów i przedmiotów związanych z codziennym życiem kosmonautów. Jest to największa tego typu wystawa na świecie której patronuje NASA. Mamy możliwość zobaczyć eksponaty z takich misji jak Mercury, Gemini, Apollo czy Skylab.

W tym roku obchodzona jest 50 rocznica misji Apollo 11, dzięki której człowiek stanął po raz pierwszy na Księżycu, więc tym bardziej jest okazja, żeby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat eksploracji kosmosu.

Ekspozycja prezentowana jest w Hali Stulecia we Wrocławiu - Space Adventure to ogromna kolekcja amerykańskich i radzieckich eksponatów związanych z podróżami w kosmos, wprost z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center.

Zaczynamy zwiedzanie wchodząc do długiego, ciemnego korytarza. Pierwsze co mamy okazję zobaczyć to niesamowity widok Ziemi ze stacji kosmicznej - i tu zaczyna się nasza przygoda...

Niezwykle ciekawym zabiegiem jest to, że prawie cała wystawa prezentowana jest w półmroku, a wszystkie eksponaty zostały podświetlone delikatnym światłem, co sprawia, że możemy na chwilę zapomnieć o tym co dzieje się na zewnątrz i dać się porwać w tą nieziemską podróż.

To nie jest typowa wystawa gdzie nie można dotykać eksponatów, a wszystkie ciekawe rzeczy odgrodzone są od od zwiedzających  - wystawa Space Adventure to przygoda i wspaniałe doświadczenie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców.

Znajdziemy tu przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez kosmonautów podczas przebywania na orbicie okołoziemskiej. Są tu również makiety rakiet, kapsułę z misji Apollo 16, satelita Sputnik 1, autentyczne kokpity, elementy maszyn, skafandry astronautów czy fragment skały księżycowej.

Forma wystawa niewątpliwie kładzie duży nacisk na edukację - znajdziemy tu plansze z całą masą ciekawych informacji do przeczytania. Oczywiście jest to opcja dla młodzieży i dorosłych.
My będąc z dwójką maluchów niestety nie byliśmy w stanie wszystkiego przeczytać, ale eksponaty, które wiedzieliśmy były równie ciekawe ;)


Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo i widać było, że rodzice chętnie z tego korzystają, bo na wystawie spotkaliśmy wiele maluchów.
Większość symulatorów i urządzeń jest jednak przewidziana tylko dla starszych dzieci ( minimum wzrostu).  Maks nie mógł z nich korzystać, ale miał wielką frajdę gdy pracownik obsługujący sprzęt założył mu kask i pozwolił na chwilę tylko usiąść na jednym z symulatorów :)

Zbrakło mi na wystawie takiego bezpiecznego, interaktywnego kącika stworzonego typowo dla maluszków - miejsca, gdzie mogliby sobie do woli przyciskać świecące, kosmiczne guziki, wejść do rakiety, przymierzyć strój astronauty lub pobawić się modelami planet :)Niewątpliwie wycieczka na wystawę Space Adventure to była świetna przygoda i nasza pierwsza, rodzinna podróż w przestrzeń kosmiczną :)
Maks często wspomina swoją wycieczkę "do kosmosu" ;)


A po obejrzeniu wystawy warto zrobić sobie spacer po parku znajdującym się na terenie Hali Stulecia. Wrażenie robi wyjątkowa, zabytkowa Pergola, największa w Polsce multimedialna Wrocławska Fontanna (czynna od maja) czy piękny Ogród Japoński. Tuż obok jest wrocławskie ZOO i Afrykarium. 
Tyle jest do obejrzenia, że koniecznie musimy zaplanować kolejną wycieczkę do Wrocławia :)
Wystawa Space Adventure The Exhibition:

Miejsce: Hala Stulecia ul. Wystawowa 1 Wrocław

Termin: 21.03.2019 - 18.06.2019

Godziny otwarcia:
Pn-Pt: 09:00-20:00
Sb., Nd., Święta 10:00-20:00

Bilety :
65 zł - 35 zł
Dzieci do lat 6 pod opieką osoby dorosłej wstęp gratis

www.wystawaspace.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger