wtorek, 27 sierpnia 2019

Kolejkowo we Wrocławiu - proszę wsiadać, drzwi zamykać!

Kolejkowo to wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju atrakcja dla dzieci i dorosłych. Bo tak naprawdę ta wystawa nie ma ograniczeń wiekowych. 2 letnia Pola śledziła wszystko co się dzieje na wystawie z ogromnym zainteresowaniem, Maks ma 4 lata i odkrywanie kolejnych rzeczy i scenek na makiecie bardzo go interesowało. Dorosły dostrzeże ile pracy wymagało stworzenie takiej makiety, zobaczy dbałość o szczegóły i doceni ogromne poczucie humoru twórców ;)
KOLEJKOWO
Strona internetowa -  www.wroclaw.kolejkowo.pl
Adres: Dworzec Świebodzki, ul. Orląt Lwowskich 20 B Wrocław

Ceny biletów (2019 r.) - normalny 23 zł, ulgowy 17 zł ( dzieci od 3 do 18 lat, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne)
Dzieci do lat 3 zwiedzają bezpłatnie
Bilety można kupić również online - link tutaj

Godziny otwarcia: Wystawa jest czynna 7 dni w tygodniu, również w 
niedziele i święta, w godzinach 10.00 - 18.00

W Kolejkowie odbywają się również warsztaty modelarskie dla dzieci 4-12 lat, oraz dla młodzieży i dorosłych  - szczegółowe informacje na stronie internetowej 

Przy wejściu, obok kasy znajduje się niewielki sklepik z pamiątkami, zabawkami, napojami i przekąskami. 
Na terenie wystawy jest też mała sala zabaw dla dzieci z pociągami, zabawkami, kredkami i miejscem do siedzenia. 
Makieta znajduje się na parterze i piętrze budynku. Na piętro prowadzą schody, ale nie mieliśmy problemu, żeby zostawić wózek na dole.

Na wejściu dostajemy mapkę z zaznaczonymi opisanymi i ciekawymi miejscami na makiecie. Dostajemy też zadanie do wykonania - na mapce zaznaczone są postaci, zwierzęta i rzeczy, które musimy odnaleźć. Za wykazanie się spostrzegawczością konduktor z Kolejkowa przygotował nagrodę ;)

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Odjazd!


Wrażenie Kolejkowo robi już przed wejściem do środka, ponieważ wystawa znajduje się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu, czyli na Dworcu Świebodzkim. Wchodzimy więc do środka autentycznego dworca oglądać miniaturowy świat pociągów.

Od razu widać, że twórcy Kolejkowa to miłośnicy kolei i modelarstwa, którzy chcą swoją wyjątkową pasją zarażać innych.
Stworzyli oni ogromną makietę, wyjątkowo realistyczną, tętniącą życiem, pełną odgłosów, przedstawiającą piękno Wrocławia i całego Dolnego Śląska.

Ale uwaga, Kolejkowo to nie tylko pociągi - jeśli ktoś myśli, że to tylko makieta kolejowa to jest w błędzie!
To miejsce to tętniący życiem miniaturowy świat jego małych mieszkańców. W Kolejkowie dzień trwa 9 minut, w tym czasie dzieje się bardzo wiele. Tu życie toczy się na zarówno w mieście, jak i na wsi, są góry, plaża, zabytkowe centrum i podejrzane peryferia. Możemy podejrzeć uczestników przyjęcia weselnego, zajrzeć na targ (w jednej ze skrzynek znajdują się 82 sztuki ręcznie wykonanych marchewek), posłuchać koncertu na wrocławskim Rynku, a nawet towarzyszyć jednemu z mieszkańców w jego ostatniej drodze...
Jest stacja benzynowa, pizzeria, cyrk i park jurajski na błoniach miasta. Na wsi też się dzieje - są zwierzęta, pola uprawne, mały wiejski sklepik, jeziorko i las.

A po zachodzie słońca zapalają się latarnie na ulicach, oraz światła w oknach domów, a potem zapada noc, która w Kolejkowie trwa 4 minuty. Ale życie mieszkańców toczy się również nocą - wrocławskie blokowiska są szczególnie interesujące po zmroku...


Kolejkowo w liczbach :

510 metrów torowiska
15 pociagów
60 wagonów
215 samochodów
242 budynki 
3437 figurek ludzi

Kolejkowo to niesamowita przygoda - to takie miejsce gdzie się wraca, bo za każdym razem możemy odkryć coś nowego i ciekawego. 

Wrocławskie Kolejkowo zaliczone, ale to jeszcze nie wszystko - w Gliwicach 
( link tu ) znajduje się druga makieta i kolejna przygoda do odkrycia ;)

Zobaczcie naszą fotorelację z Kolejkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger