niedziela, 1 września 2019

Park linowy Trollandia w Szklarskiej Porębie


Będąc niedawno w Szklarskiej Porębie odwiedziliśmy Park Linowy Trollandia. Nie mogliśmy ominąć tej atrakcji, bo Maksiu już przed wyjazdem bardzo na nią czekał.
Park znajduje się w centrum miasta na terenie parku miejskiego -  z pewnością zauważycie go wjeżdżając do Szklarskiej Poręby. Zobaczycie liny, kładki i siatki malowniczo rozciągnięte  w koronach drzew.
Tuż obok zobaczycie kolejkę grawitacyjną Alpine Coaster, która znajduje się w pobliskim Parku Rozrywki Esplanada.Trollandia Szklarska Poręba

Adres: 
Park Miejski ul. Jedności Narodowej, naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki 

Godziny otwarcia: 
10.00 - 18.00 
Maj - sierpień czynne codziennie
Kwiecień, wrzesień, październik - czynne w weekendy

Cennik ( 2019 r.): 
Mini Park bez limitu przejść - 19 zł 
Park linowy: 1 trasa 29 zł normalny, 24 zł ulgowy, kupując 2 trasy trzecie przejście dostajemy gratis, 4 trasy + 10 zł. 

Strona internetowa: www.trollandia.pl


Cały Park Linowy Trollandia w Szklarskiej Porębie składa się z 4 tras, są one o różnym poziomie trudności, liny zawieszone są na różnej wysokości i każda z nich dostosowana jest do innego wieku. Dlatego w Trollandii będą bawić się świetnie zarówno dzieci jak i dorośli.

Maksiu bawił się na trasie TROLLINKOWO nazywaną inaczej MINI PARKIEM.
Na trasie znajdują się zjeżdżalnia, kładki, domki i pomosty - wszystko zabezpieczone jest siatką. Rodzic może stać niedaleko, a maluch w razie potrzeby może wejść i wyjść z trasy w kilku miejscach pośrodku.


TROLLINKOWO - MINI PARK TRASA MALUCH

Tą właśnie trasę pokonywał Maksiu w Trollandii. Trollinkowo to najłatwiejsza trasa przeznaczona dla maluchów już od 3 roku życia. Przeszkody zawieszone są na wysokości od 1 metra do 2,5 metra. Jako asekuracja na całej trasie rozwieszony jest system siatek. Trasa jest świetna i według mnie bardzo bezpieczna dla maluchów takich jak Maksiu (4 latka). Kupując bilet na tą mini trasę nie mamy ograniczeń czasowych, więc maluchy naprawdę mogą się wyszaleć pokonując trasę wiele razy. 
Obok trasy rodzice mogą sobie usiąść na drewnianych ławeczkach lub na pieńkach i mieć dzieci cały czas na oku. 
Trasa przeznaczona jest dla dzieci do 13 roku życia.


DZIELNY SKRZAT - ZIELONA JUNIOR

To trasa o małym poziomie trudności. Przeznaczona jest dla osób o minimalnym wzroście 120 cm. Trasa umieszczona jest na wysokości 3-5 metrów nad ziemią, na trasie znajduje się 11 przeszkód do pokonania.

SPACER WŁÓCZYKIJA - NIEBIESKA ADVENTURE

Ta trasa rozwieszona jest 5 metrów nad ziemią, charakteryzuje się średnim poziomem trudności. Zdobywcy tej trasy mają 13 przeszkód do pokonania. Trasa Spacer Włóczykija przeznaczona jest dla osób o minimalnym wzroście 140 cm.

LEŚNA TUŁACZKA - CZERWONA ADVENTURE

To jest najtrudniejsza i najwyżej zawieszona trasa w Trollandii. Przeznaczona jest od 16 roku życia, o wzroście minimum 160 cm. Liny rozpięte są na wysokości 6 metrów, a do zdobycia jest 13 przeszkód.


Park linowy Trollandia oprócz Szklarskiej Poręby znajduje się również na Górze Żar w rejonie Międzybrodzia Żywieckiego.

www.facebook.com/ParkLinowyTrollandiaGoraZar

Dołączcie do nas na Instagramie lub Facebooku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger