wtorek, 17 grudnia 2019

Twistcar - wyjątkowy jeździk dla małych i dużych. #prezentownik część II


Z taką zabawką spotkaliśmy się pierwszy raz. Pojazd, który jedzie do przodu i do tyłu, a my nie musimy pedałować, ani się odpychać...Więc jak? Wyobraźcie sobie, że jest to jeździk napędzany ruchami kierownicy. Żeby wprawić go w ruch wystarczy lekko skręcać kierownicą raz w lewo, raz w prawo.

TwistCar - bo tak nazywa się ten innowacyjny pojazd, nie jest wyposażony w silnik, pedały, łańcuchy, baterie ani inne zasilacze. Napędzają go naprzemienne ruchy kierownicą. Co ciekawe konstrukcja tego pojazdu pozwala na użytkowanie go przez dwie osoby, ponieważ maksymalne obciążenie TwistCar to 120 kg. Dzięki temu jeździk to nie tylko zabawka dla maluchów, dorośli również mogą na niego wsiąść i spróbować swoich sił. Sama próbowałam i jest to naprawdę świetna zabawa. Można przez chwilę poczuć się jak dziecko. Jeździkiem może jeździć dziecko razem z rodzicem lub rodzeństwo, o ile oczywiście nie będzie kłótni kto ma kierować ;)

Jeździki TwistCar posiadają kauczukowe kółka, wyprofilowane siedzenie, podkładki pod stopy i kierownicę obracaną o 360 stopni, dzięki czemu pojazdem możemy jeździć również do tyłu. Innowacyjna konstrukcja TwistCar zabezpiecza przed zbytnim pochyleniem się pojazdu, ponieważ jeździk przednimi kółkami nie dotyka podłoża.

Bardzo zaciekawiło mnie to, że TwistCar posiada pozytywne poświadczenia fizjoterapeutów o jego pozytywnym wpływie na postawy zdrowotno - sprawnościowe dzieci. Rzeczywiście zabawa takim pojazdem może dobrze wpływać nie tylko na kondycję maluchów, ale również na ich koordynację ruchową. 

Dla Poli wybrałam TwistCar w ślicznym kolorze mięty z serii Pastelove. W tej serii są jeszcze pojazdy w kolorach błękitnym i różowym, a wszystkie mają kółka, które świecą podczas jazdy.

Maks jako miłośnik koloru czerwonego wybrał TwistCar z serii klasycznej. Oprócz czerwonego, z tej serii są jeszcze pojazdy w kolorze żółtym, zielonym, niebieskim i różowym.

Jeździki TwistCar rekomendowane są od 3 roku życia, ale Pola ( 2,5 roku) również sobie świetnie na nim radzi. Oczywiście na początku zaczęła od jeżdżenia na nim po prostu odpychając się nóżkami, ale pierwsze udane próby przemieszczania się przy pomocy ruchów kierownicy ma już za sobą.
Bez względu na pogodę nasze jeździki są w codziennym użyciu, ponieważ dzieci jeżdżą nimi po całym domu.

TwistCar waży 3,75 kg -  każdy rodzic, który pod koniec spaceru musi nieść za dziećmi hulejnogi, rowerki i inne pojazdy wie, że niska waga takiej zabawki to jej bardzo duży plus :)Oryginalny pojazd TwistCar znajdziecie TU

Na hasło MAMAHOME dostaniecie 10% rabatu na jeździki TwistCar, oraz na wszystkie pozostałe zabawki w sklepie Mamabrum.eu. Kod jest ważny do końca 2019 roku. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger