poniedziałek, 13 stycznia 2020

JuraPark w Solcu Kujawskim - park rozrywki dla całej rodziny


JuraPark w Solcu Kujawskim znajduje się na powierzchni aż 12 hektarów, ale mimo to gdy przeszliśmy przez bramę na dziedziniec parku miałam wrażenie, że to bardzo kameralne i przyjazne miejsce. 
Cały teren parku podzielony jest na strefy i to jest bardzo fajne rozwiązanie - maluchy bawią się lub zwiedzają w jednym miejscu, a następnie przechodzimy do kolejnej atrakcji.
Zobaczcie jakie atrakcje kryje przed nami fascynująca kraina JuraParku w Solcu Kujawskim.

JuraPark w Solcu Kujawskim 
Adres: 
 ul. Sportowa 1, Solec Kujawski

Godziny otwarcia: 
7 dni w tygodniu 10.00 - 19.00 (w sezonie wakacyjnym)
Godziny otwarcia zmieniają się w zależności od miesiąca
wrzesień pn-pt 9.00 - 17.00, sobota - niedziela 10.00 - 19.00
Dokładne godziny sprawdzicie TU


Ceny biletów ( sezon wiosenno-letni 2020 r.):
Normalny - 39 zł
Ulgowy - 29 zł ( od 4 lat)
Bilet dla dziecka 3 letniego - 5 zł
Rodzinny 2+1 - 103 zł
Rodzinny 2+2 - 125 zł
Rodzinny 2+3 - 148 zł
Cennik zmienia się z zależności od sezonu - aktualne ceny najlepiej sprawdzić TU

W  sezonie zimowym cena biletu to 15 zł (w sezonie jesienno-zimowym Lunapark i kino 5D nie są dostępne)

W cenie biletu :
Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej z dinozaurami i gigantycznymi owadami, Muzeum Ziemi, Ogrodu Zimowego, korzystania z urządzeń w Parku Rozrywki (oprócz tych na monety), korzystanie z placu zabawa oraz wstęp do Kina Emocji.

Strona internetowa: www.juraparksolec.pl
Instagram: www.instagram.com/jurapark_solec

Do Parku można wchodzić z pieskami.


Ścieżka dydaktyczna z dinozaurami 

To główna atrakcja JuraParku - ścieżka prowadzi przez las i przejście jej zajmuje około 1-1,5 godziny, możemy wybrać się na wędrówkę przez całą erę dinozaurów.
Jest to naprawdę duża przyjemność taki spacer wśród drzew, ptaki śpiewają, dzięcioł stuka, a nawet udało nam się bliskie spotkanie z wiewiórką :)
Spacerując ścieżką kolejno poznajemy niezliczoną ilość dinozaurów - czasem tuż koło nas, czasem ukryte wśród drzew lub w pobliskich krzakach. Dinozaury w swoich rzeczywistych rozmiarach naprawdę robią wrażenie. 
Po drodze możemy poczytać o każdym gatunku, bo przy eksponatach znajdują się tablice ze szczegółowym opisem. 


Dinowózki

Wybierając się na wędrówkę po JuraParku w Solcu z małymi dziećmi polecam Wam wypożyczyć Dinowózki ( koszt wypożyczenia to 5 zł). Park ma powierzchnię 12 hektarów, a ścieżka dydaktyczna w lesie to naprawdę spory kawałek drogi do przejścia. Oprócz tego Dinowózki to naprawdę fajna atrakcja dla dzieci. 


Lunapark i plac zabaw 

Lunapark to zaczarowane miejsce ukryte wśród drzew, wchodzimy tam i znajdujemy się w zupełnie innym świecie. Jest tam kolejka górska, łabędzie, którymi można pływać po stawku, statek piracki, tor wyścigowy i dwie karuzele łańcuchowe.

Oprócz tego na terenie JuraParku jest jeszcze pociąg, dmuchne zjeżdzalnie, trampoliny, basen z kulkami i wiele innych atrakcji dla maluchów. Warto też wspomnieć o placu zabaw, bo jest nowoczesny, z fajnymi urządzeniami, których wcześniej nie widzieliśmy na placach zabaw, no i oczywiście wszystkiego pilnują dinozaury :)


 Kino Emocji 5D i Muzeum Ziemii

W Kinie Emocji 5D, oprócz trójwymiarowego filmu o dinozaurach, widzowie mogą doznawać również innych wrażeń zmysłowych - poczujemy wiatr, deszcz, zatrzęsie się pod nami ziemia. Cały seans oglądamy w specjalnych okularach, które otrzymamy na miejscu. Maks i Pola byli zachwyceni.

Muzeum Ziemi to ekspozycja jednej z największych kolekcji skamieniałości w Polsce. Oprócz nich możemy również zobaczyć tu również fotografie z ekspedycji paleontologicznych, rekonstrukcje prehistorycznych zwierząt ( na przykład ogromnego mamuta), a z pokładu batyskafu podziwiać środowisko morskie sprzed milionów lat.


Restauracja Jaskiniowa

Na terenie Jura Parku znajduje się również Restauracja Jaskiniowa  (można do niej wejść również od zewnątrz obiektu ). Jaskiniowy wystrój, nawiązuje klimatem do czasów prehistorycznych, ale jest przytulnie i miło. Z tyłu restauracji znajduje się przyjemne patio i staw z pięknymi rybami, które można obserwować z niewielkiego mostku  - Pola była nimi zafascynowana.
Rosół i kotlet schabowy - to to co nasze głodne i zmęczone atrakcjami dzieci lubią najbardziej ;) Pyszne i pięknie podane.
W menu znajdziecie również pomidorową, filecik z kurczaka i spaghetti z sosem, bo restauracja oczywiście jest przygotowana na wizytę maluchów.

Godziny otwarcia :
poniedziałek - wtorek : zamknięte
środa - piątek: 11.00-18.00
sobota - niedziela: 10.00-19.00

Strona internetowa : www.jaskiniowa.pl


W JuraParku znajdziemy również sklepik z pamiątkami, małą gastronomię, stoliki, leżaki i krzesełka gdzie możemy odpocząć po zwiedzaniu.


Wpis powstał we współpracy z JuraPark Solec w Solcu Kujawskim. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger