piątek, 18 września 2020

Miasteczko Twinpigs - Stolica Rodzinnej Zabawy na Śląsku

Miasteczko TWINPIGS to nie jest zwyczajny Park Rozrywki - przechodząc przez jego bramę odbędziecie wyjątkową podróż do dawnej Ameryki. Zwiedzicie Dziki Zachód, Hawaje, Las Vegas i Meksyk. Przeniesiecie się do przeszłości, poznacie świat Indian, kowbojów i farmerów, poczujecie klimat amerykańskiego rock'n'rolla...

Na ponad 10 hektarach terenu znajduje się osiem tematycznych stref nawiązujących do kultury i historii dawnej Ameryki. 

TWINPIGS to park rozrywki dla rodzin z dziećmi w każdym wieku - znajdziecie tu ponad 50 różnych atrakcji takich jak karuzele, strzelnice, kolejka górska, mini zoo, park linowy, kino 5D, czeka nas przejażdżka pociągiem i pokazy kowbojskie. Twinpigs to świetny pomysł na weekend z dziećmi. 


Park Rozrywki TWINPIGS

Adres:

ul. Katowicka 24

44-240 Żory


Godziny otwarcia:

W sezonie letnim (czerwcowy długi weekend, druga połowa czerwca, lipiec i sierpień) 

czynne 7 dni w tygodniu 10.00 - 18.00

Wrzesień czynne w sobotę i niedzielę 10.00 - 18.00

Październik - pierwszy weekend 10.00 - 18.00

Aktualny kalendarz najlepiej sprawdzić TU (kalendarz)


Ceny biletów: 

We wrześniu 2020 r. promocyjne ceny biletów : 

Dzieci do 130 cm - 15 zł

Dorośli i dzieci powyżej 130 cm - 55 zł

Seniorzy 70+ i osoby niepełnosprawne - 15 zł

Aktualne ceny biletów znajdziecie TU (ceny biletów)


Strona internetowa : www.twinpigs.zory.pl

Facebook: www.facebook.com/twinpigs

Instagram: www.instagram.com/park_rozrywki_twinpigs/


Wild Wild West - czyli Dziki Zachód w Twinpigs

Pola i Maks już na samym wejściu byli zachwyceni, bo tuż za bramą przywitała nas sympatyczna gospodyni tego miejsca  - Świnka. 

Wchodzimy dalej i przenosimy się do małego miasteczka na Dzikim Zachodzie. 

Pierwsze wrażenie zrobiły na nas budynki w miasteczku - wszystkie prawdziwe, murowane i dopracowane w każdym szczególe. 

Na początek zwiedzamy tutejszą pocztę, gdzie można usiąść w okienku i jak prawdziwy urzędnik pocztowy przybić kilka pieczątek. Zaglądamy do strzelnicy i kierujemy się do biura Szeryfa. 

Rozsiadamy się za biurkiem u Szeryfa, przeglądamy aktualną gazetkę i sprawdzamy jak to jest posiedzieć trochę za kratkami w więziennej celi. 

Następnie strzelnica Texas gdzie każdy może ustrzelić nagrodę, a dla mniejszych dzieci przygotowany jest rzut piłką do puszek. Tutaj każdy wygrywa, a nagrodą gwarantowaną jest miedzy innymi kowbojski kapelusz. 

Rzut do puszek w którym można dostać kapelusz kosztuje 20 zł (przygotujcie sobie gotówkę, bo tu akurat nie można zapłacić kartą).

Dalej mamy Saloon, sklep "u Apacza", Małe Kino, stajnię, Rancho ze zwierzętami, zielony Ogródek Farmera, gdzie dzieci mogą zobaczyć i poznać różne warzywa i zioła. Po drodze spotykamy krowę Luisę i próbujemy swoich sił w dojeniu. 


Hawaje - woda, piasek i odpoczynek w cieniu palm

W strefie Hawaje znajduje się wysypany piaskiem plac zabaw, wielka dmuchana zjeżdżalnia, strumień Palolo i  leżakowa strefa chill w wiosce Waikiki. 

Atrakcją której jeszcze nigdy nie widzieliśmy była ścianka wspinaczkowa w kształcie wulkanu, bezpieczna dla maluchów, bo zbudowana z miękkiego tworzywa. Komu uda dostać się na szczyt wulkanu Kohala będzie mógł na dół zjechać śladem wulkanicznej lawy, czyli długą metalową rynną. 

Zabawiliśmy się też w poszukiwaczy złota i muszelek w strefie wodnej - udało nam się znaleźć trzy grudki złota, więc idziemy na podbój Ameryki z pełnymi kieszeniami :)


Las Przygód - czyli dzika Ameryka

Na początek jak rdzenni Indianie uczymy się strzelania z łuku - jest to atrakcja nie tylko dla dzieci, bo jest tu również stanowisko z łukami dla dorosłych. 

Ta strefa jest bardzo blisko natury - jest tu Wioska Indiańska gdzie można poleżeć na hamaku lub schować się w tipi, jest też Zwierzyniec gdzie można wejść do zagrody i pogłaskać kózki. Tu znajduje się edukacyjny park linowy zawieszony wysoko wśród drzew - świetnym pomysłem jest to, że rodzice mogą pokonać go wspólnie z dziećmi. Dla maluchów jest też bardzo fajny mniejszy park linowy, coś w rodzaju bezpiecznego toru przeszkód.

Maksowi bardzo podobała się wyjątkowa atrakcja jaką była strefa gier kreatywnych - drewniane zabawy i łamigłówki - czegoś takiego jeszcze nigdzie nie spotkaliśmy. 

Tu możecie też przejechać się pociągiem rodem z Dzikiego Zachodu, a nawet uczestniczyć w napadzie ( sprawdźcie godzinę w harmonogramie pokazów, jest on powieszony w kilku miejscach na terenie parku).


Ale Meksyk!

W Meksyku czeka nas dreszczyk emocji, bo jest tu Nawiedzona Sztolnia i Tajemnicze Podziemie (atrakcje od 8 lat). Ale jest tu również rodzinna kolejka górska Family Coaster ( już od 3 lat), kino 5D i Wahadło Montezumy. 

Wrażenie robi ogromny wodospad, który znajduje się tuż obok w strefie Las Vegas. Fajną atrakcją jest to, że możemy przejść ścieżką za wodospadem. W strefie Las Vegas nie może zabraknąć oczywiście automatów z grami ( tu musicie mieć monety). 

Jest też fajny kolorowy Labirynt Sensoryczny, który Maks i Pola pokonali wiele razy :)


Powrót do przyszłości

Ta strefa to przed wszystkim Młyńskie Koło Far View - wielka drewniana karuzela, którą dzieci zobaczyły już przy wejściu do parku. Wagoniki to wozy konne, a z karuzeli rozpościera się piękny widok na całe miasteczko. 

Tu możecie zobaczyć wnętrze słynnego żółtego School Bus, jest szalona karuzela, gdzie siedzicie w wirujących beczkach Whiskey, możecie też postrzelać na wirtualnej strzelnicy.


 Gastronomia w rytmie Rock'n'rolla

Ta strefa to część w której znajduje się kawiarnia Pan Cake, pub Old West, Bistro Mexicana oraz bar Rock'n'roll utrzymany w klimacie lat 50, gdzie można zjeść jedzenie na wagę. 

Świetną atrakcją jest też czarno-biała Sala Iluzji. 

Po drodze spotkaliśmy kucyka Erwina, dzieci dostały balonowe zwierzątka i zobaczyliśmy jak odważny Szeryf łapie rabusiów, którzy napadli na bank. 


Pamiętajcie, żeby zarezerwować sobie cały dzień, bo w tym Parku naprawdę jest mnóstwo atrakcji, a czas mija jak szalony!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Mama and Home , Blogger